Włosowe porady

Przygotuj włosy na TEN DZIEŃ!

Rok przed ślubem

Poszukaj fryzjera, który upina włosy. Wbrew pozorom, nie jest to zbyt popularne zajęcie i ich kalendarze szybko się zapełniają. Ustal kiedy rozpoczynają się zapisy i zarezerwuj termin.

Zadbaj o włosy. Odpowiednie cięcie, koloryzacja i zabiegi regeneracyjne powinny być rozpoczęte jak najwcześniej. Często jest to długotrwały proces, który w trakcie trwania znacznie zmienia strukturę włosów i wykonany za późno może utrudnić wykonanie fryzury.

1-2 miesiące przed ślubem

Umów termin fryzury próbnej, ostatniego podcięcia końcówek (nie zawsze trzeba ścinać włosy z długości), a jeśli farbujesz włosy – ostatnią koloryzację wykonaj nie później niż tydzień przed ślubem.

Na próbę przyjdź z umytą głowie (najlepiej 6-12h przed spotkaniem). Przygotuj zdjęcia swojej sukni, dodatków, klimatu, w jakim będą wykonane dekoracje sali. Wybierz jakie ozdoby do włosów cię interesują – welon, kwiaty, biżuteria?

W dniu ślubu (lub dzień przed)

Przygotuj włosy zgodnie z zaleceniami fryzjera otrzymanymi na próbie. Ułóż w jednym miejscu biżuterię, kwiaty, buty, perfumy, tak, byś nie musiała ich szukać dla fotografa w trakcie czesania.

Gdy fryzjer przyjeżdża do Ciebie, pamiętaj, że będzie potrzebował spokojnego, dobrze oświetlonego miejsca do pracy wyposażonego w: dostęp do prądu, krzesło bez wysokiego oparcia , wysoki blat (np. deskę do prasowania!) na rozłożenie sprzętu.

Na zdjęciu: 2016 Alicja, fot. Pietrzyński Fotografia