BlogPrzygotowania do ślubuWłosowe porady

Codzienne rytuały

 

Szamponem myj tylko skórę głowy. Jeśli masz skłonność do łupieżu, stosuj szampony bezzapachowe i bardzo delikatne. Łupież i przetłuszczająca się skóra są często wywołane zbytnim oczyszczeniem skóry głowy. Włosy na długości, jeśli nie pracujesz w pyle, brzydkich zapachach lub nie używasz lakieru myj pianą podczas spłukiwania szamponu z głowy.

Zawsze stosuj odżywkę. Wmasuj ją dokładnie we włosy, pomijając odcinek ok.10 cm od skóry głowy. Odżywka kończy proces mycia włosów zamykając łuskę włosa, dzięki czemu są bardziej gładkie, lśniące i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.

Nigdy nie idź spać z mokrą głową. Jeśli nie masz czasu, wysusz je suszarką choć przy głowie. Dlaczego? Mokre włosy są podatne na złamania, oblepiają się kurzem i roztoczami z poduszki. To dokładnie tak, jakbyś zostawiła mokre pranie w pralce na całą noc…

Suszarka nie jest zła, a już zdecydowanie lepiej wysuszyć włosy przeczesując szczotką (nie musi być okrągła!), niż rano walczyć z prostownicą. A jeśli już musisz użyć prostownicy – 130* wystarczy. Przeciągaj nią każde pasmo bardzo powoli i tylko raz.

Regeneracja – RÓB TO Z GŁOWĄ! Nie panikuj, nie mieszaj metod naturalnych i chemicznych. Umów się na konsultacje w kilku salonach, sprawdź opinie w internecie i zaufaj fryzjerowi.