BlogWłosowe porady

Gorące nożyczki i polerowanie włosów – dlaczego warto?

Mam już w pracowni gorące nożyczki <3 To nic innego niż nożyczki, które po podłączeniu do prądu nagrzewają się do 100-120 stopni Celsjusza. Dzięki tak wysokiej temperaturze nadtapiają zawartą we włosach keratynę i „zalepiają” ucięty koniec. W ten sposób włos jest odporniejszy na działanie czynników zewnętrzych – dłużej pozostaje nawilżony, wolniej się rozdwaja oraz zdecydowanie mniej kruszy.

Hairdusting czyli polerowanie

Polerowanie, to zabieg polegający na usuwaniu tylko końcówek pojedynczych włosów. W zależności od stopnia zniszczenia, każdy włos obcinamy od 0,5 do 2 cm. Działając małymi pasmami pozbywamy się też końcówek z włosów krótszych, które np. złamały się i są pomijane przy standardowym cięciu. Włosy stają się gładkie w dotyku a dzięki pozbyciu się przesuszonych końcówek (chrakterystyczne białe kropki) pięknie lśnią i znacznie mniej się plączą! Dodatkowo, przez powstrzymanie wykruszania się włosów, w końcu zauważysz jak szybko rosną!

Co ile należy wykonywać hairdusting? Zależnie od stanu włosów. Zazwyczaj zalecamy pierwsze dwie wizyty w odstępie 2 miesięcy, trzecią po kolejnych 4 miesiącach.

Zapisy na usługi gorącymi nożyczkami ruszą od lutego 2019 roku (sprawdź cenę).

Dociekliwym podrzucam linki do kilku arytkułów na ten temat…

Artykuł o „termocut” na blogu Basi Smoter

Czytaj…

Opinia po pół roku od strzyżenia gorącymi nożyczkami na blogu Basi Smoter

Czytaj…

Czy gorące nożyczki działają + zdjęcia kocówek! u Agnieszki Niedziałek z bloga wwwlosy.pl, prekursorki „włosingu” i właścicielki sklepu napieknewlosy.pl

Zobacz zdjęcia na blogu…
Przeczytaj wątek na grupie facebookowej…

Co to termocut na portalu WIZAZ.PL

Czytaj…

Wpis na blogu Natali Pawłowskiej , autorki bloga BLOND HAIR DON’T CARE

Czytaj…