BlogWłosowe porady

Przed wizytą u fryzjera…

Przygotowanie włosów. fot. Packshots

Jeśli czeszemy lub kręcimy loki na imprezę…

  1. Głowę umyj tego samego dnia rano lub dzień wcześniej wieczorem, o ile nie przetłuszczają Ci się zbytnio włosy. Nie wykonujemy umycia głowy bezpośrednio przed samym czesaniem, bo takie bardzo świeże włosy nie są najłatwiejsze do układania. Szamponem umyj dokładnie skórę głowy i dokładnie go wypłucz. Na długościach i końcach nałóż odżywkę i dokładnie wmasuj ją we włosy, NIE dotykając skóry na głowie.
  2. Nie używaj maski, pianek, lakieru. Olejek na końcówki jest OK, ale użyj go w minimalnej ilości (nie olejuj włosów do 3 dni przed czesaniem).
  3. Zabierz ze sobą welon lub inne ozdoby do włosów.
  4. Przygotuj zdjęcia kreacji i dodatków (biżuteria, buty, marynarki).

Jeśli modelujemy…

…w salonie – nie musisz robić nic. Głowę umyjemy na miejscu, chyba, że to szczególna sytuacja i wcześniej ustalimy inaczej.

…na wyjeździe – myjesz głowę bezpośrednio przed moją wizytą. Mycie przebiega zgodnie z instrukcją z pierwszego akapitu – pkt. 1 i 2. Przychodzisz z włosami dobrze osuszonymi ręcznikiem. Resztę robię ja.

Jeśli tniemy…

Głowa powinna być czysta, ale nie musisz jej myć bezpośrednio przed wizytą. Wyjątek stanowi cięcie pielęgnacyjne (polerowanie) – przy tej usłudze należy przyjść z czystą głową, bym mogła poprawnie ocenić stan włosów.

Jeśli farbujemy…

Zawsze przychodzimy w czystych włosach, umytych nie wcześniej niż dzień przed wizytą. Obecnie farby są o wiele delikatniejsze niż kiedyś i przetłuszczone u nasady włosy mogą nie zostać odpowiednio pokryte pigmentem.

Jedynie do rozjaśniania włosów rozjaśniaczem kładzionym bezpośrednio na skórę głowy można przyjść w lekko przetłuszczonych włosach.

UWAGA! Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy – przesuszona skóra „pije” farbę i powoduje trudną do usunięcia kolorową ramkę dookoła linii włosów…